Uyuyana Kadar / S. J. Watson


Dünyayı etkileyen 2011’in en iyi gerilim romanı, Türkiye’yi de sarsacak…

Hakları 42 ülkeye satıldı, satışı dünya çapında sekiz ayda 1.000.000’a ulaştı.

New York Times çok satanlar listesinde haftalarca yer aldı. 

2011’in Amazon en çok satanlar listesinde tüm kitaplar bazında 7 numarada, cinayet/gerilim/polisiye kategorisinde 2 numarada yer alıyor.

Wall Street Journal’ın 2011’in en iyi kitap listesinde yer aldı.

Yayıncılık dünyasının en prestijli ödüllerinden Galaxy Ulusal Kitap Ödüllerinde en iyi polisiye-gerilim kitabı ödülünü ve İngiliz Polisiye Yazarları Derneği (CWA) John Creasey Hançer Ödülü’nü kazandı. 


Anıların sana kim olduğunu söyler.

Ya her akşam uyuduğunda anıların kayboluyorsa?

Adını, kimliğini, geçmişini, hatta sevdiğin insanları, hepsini 
bir gecede unutuyorsan,

Ve güvendiğin tek insan sana gerçeğin tamamını anlatmıyorsa...

Christine’in hayatına hoş geldin…


Kesinlikle şimdiye dek okuduğum en iyi ilk roman. (Tess Gerritsen)

Uyuyana Kadar müthiş, sarsıcı bir roman. İnsanı derin, karanlık ve rahatsız edici sulara çekiyor. Bir yandan kimlik ve belleğin anlamı üzerine karmaşık sorulara değinirken, bir yandan da eğlendiriyor. 
(Los Angeles Times)

************


Kitap, Christine Lucas adında, 47 yaşında, amnezi hastası bir kadının hayatını anlatıyor. Christine, 29 yaşlarında bir kaza geçirmiş. Gece uykuya dalıp sabah uyandığı her gün sadece 20’li yaşlarında yaşadıklarını hatırlıyor, kazadan sonraki yaşamından hiçbir şey hatırlamıyor.


Kitap, Christine'nin bir sabah uyanması ile başlar. Kendine yabancı gelen evinin yatak odasında, yine kendine yabancıbir adamın yatağında şok ile uyanır. Daha sonra banyodaki aynada 47 yaşındaki halini görünce ikinci şokunu yaşar. Olanlara bir anlam veremezken duvardaki resimleri görür. Resimlerin altında isimler vardır, kendinin, yataktaki adamın. Altında da eşi olduğu yazmaktadır.

..........

Gerilim sevenlerin seveceği ve bir çırpıda okuyacağı bir kitap. Ben filmini seyretmeden önce okudum, iyi ki de öyle yapmışım. Film başarılı ve ünlü oyuncularına rağmen çok kötüydü. Kitabı okumadan filmi seyreden arkadaşlarıma zorla kitabı okuttum, haksızlık olsun istemedim kitaba.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder